حساس ترین مرحله خسارت پسیل در درختان پسته زمانیست که میوه ها شروع به مغز بستن میکنند و این دوره حساس تا اوایل شهریور ادامه خواهد داشت . بصورت کلی دوره پرشدن مغز از مراحل حساس نسبت به خسارت پسیل است . شکرک های ناشی از از تغذیه پسیل که بر روی برگها و در خسارتهای زیاد در زیر درختان دیده میشوند در اصل مواد غذایی هستند که باید به مصرف درخت و میوه ها برسند . کربوهیدرات ها و اسیدامینه ها و ابی که پسیل از درختان دریافت کرده بصورت شکرک دفع میکند . چنانچه پسیل در باغات کنترل نشود رشد مغز دچار نقصان شده و حتی گاها متوقف میشود . نیم مغز شدن و یا افزایش تعداد پسته های ناخندان یکی از عوارض تغذیه پسیل از درختان است . مشکلی که در ادامه روند رشد و فعالیت درختان در طول فصل بوجود می اید ریزش زودتر از موعد برگهای درختان در باغات افت زده است . ریزش زود تر از موعد برگهای درختان در اثر خسارت پسیل میتواند محصول دو سال متوالی را تحت تاثیر قرار دهد.
این رویداد بخصوص در باغاتی که مدیریت ضعیف تری دارند و بویژه در شرایط کمبود اب و تغذیه نامناسب قرار دارند شدیدتر است . در این باغها در سال دوم نیز درختان رشد مناسبی نخواهند داشت و بدین ترتیب محصول سال سوم نیز تحت تاثیر قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می توانید از این برچسب ها <abbr title=“HyperText Markup Language”>HTML</abbr> و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

لطفا برای خرید محصولات با شماره همراه 09145106607 تماس بگیرید مهندس توحید محمدزاده @best_plant رد کردن

X