میوه  اژدها یک میوه گرمسیری است که در سال های اخیر به طور فزاینده محبوب شده است مردم از طعم و مزه منحصر به فرد آن لذت می برند و شواهدی وجود دارد که ممکن است فواید سلامتی داشته باشد.
میوه اژدها بر روی کاکتوس هیلوسرئوس رشد می کند و همچنین به عنوان ملکه هونولولو نام دارد و گل ها تنها در شب باز می شود.
آن دارای نام های زیادی، از جمله پیتایا، pitahaya و توت فرنگی گلابی است.
دو نوع از رایج ترین دارای پوست روشن، قرمز با فلس سبز که شبیه یک اژدها است.
میوه اژدها ممکن است نگاه های عجیب و غریب داشته باشد اما طعم آن شبیه به دیگر میوه ها است. طعم و مزه آن کمی شیرین بین کیوی و گلابی توصیف شده است.
مطالعات حیوانی نشان می دهد که میوه اژدها ممکن است مزایای برای انواع شرایط سلامت فراهم کند.
بسیاری از انها به احتمال زیاد با توجه به مقدار بالایی از ویتامین C، فیبر و آنتی اکسیدان ها است.
نشان داده شده است که هر دو گونه قرمز و سفید از میوه اژدها سبب کاهش مقاومت به انسولین و کبد چرب در موش های چاق شده است.
در یک مطالعه، موش ها با یک رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند. به آن ها نیز عصاره این میوه داده شد انها وزن کمتری به دست آوردند و کاهش در چربی کبد، مقاومت به انسولین و التهاب داشتند که بخشی از آن به تغییرات مفید در باکتریهای روده نسبت داده شده بودند.
این میوه ممکن است ویژگی های خاصی از سندرم متابولیک، عامل دیابت نوع 2 را بهبود بخشید. با این حال، تمام اثرات ممکن است مطلوب نباشد.
در یک مطالعه در موش هایی که با رژیم غذایی دارای چربی زیاد و پر کربوهیدرات تغذیه شدند گروهی که آب میوه اژدها را دریافت کردند پاسخ بهتر قند خون و کاهش برخی شاخصهای آنزیم های کبدی داشتند در حالی که برخی از نشانگرهای دیگر آنزیم های کبدی به طور قابل توجهی افزایش یافته بود.
در مطالعه دیگری، گروه دیابتی درمان شده با عصاره میوه، کاهش 35٪ در مالون دی آلدئید، یک نشانگر آسیب رادیکال های آزاد داشتند. آنها همچنین سختی شریانی کمتری نسبت به گروه کنترل داشتند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می توانید از این برچسب ها <abbr title=“HyperText Markup Language”>HTML</abbr> و ویژگی ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

لطفا برای خرید محصولات با شماره همراه 09145106607 تماس بگیرید مهندس توحید محمدزاده @best_plant رد کردن

X